Ako Atlar İçin 40mm Bant Politel 1000 metre

Ako Atlar İçin 40mm Bant Politel 1000 metre
Görsel 1
Haber Ver

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Kaliteli 7 damarlı galvanizli tel 200 mt
KDV Dahil 101,25 TL
Kaliteli 7 damarlı galvanizli tel 1000 mt
KDV Dahil 520,00 TL
Kaliteli galvanizli tel 1000 mt
KDV Dahil 299,00 TL

Ako Premium 40mm Bant 1000mt Elektrikli Çit


• 0.4 mm kalınlığında TriCOND metal iletkenlerin kullanımı ile çok düşük direnç = son derece yüksek iletkenlik
• Geleneksel malzemelerden 7 kat daha yüksek iletkenlik
• Çok kalın polietilen lifler, maksimum gerilme mukavemetini, kaliteyi ve ömrünü garanti eder

AKO Premium PLUS maksimum sağlamlık ve dayanıklılığı garanti eder. Özellikle güçlü monofilament elyafları ve TriCOND ™ iletken malzememizin genleşmiş çapları, kırılma yükü ve iletkenlik açısından en yüksek gereksinimleri karşılar.


Teknik Özellikler: 


Elektrikli Çit Sisteminde Gerekli Malzemeler
1. Elektrizatör: Sisteme devamlı elektrik impulsleri gönderir. İtici gücü çok önemlidir. İtici gücün yüksekliğine göre etki alanı da artar. Etki alanının artması veya eksilmemesi için ikinci bir etkende zemindeki otlardır. Zemindeki otlar veya yakındaki ağaç dalları ne kadar tellere yaklaşırsa tellerdeki elektriğin etkisi o kadar azalır. Bu nedenle otlar ve dallara da dikkat etmek gerekir.
2. Iletken Madde ( Çit teli, çit bandı veya teli ): Iletken maddenin gücüne göre sisteme etkisi de artar. Çit tellerinin içindeki iletken tellerde
bu nedenle çok önemlidir.
3. Isolatör: Elektrigi topraga gitmemesini ve etkinliginin devamını saglar.
4. Topraklama Çubugu: En önemli parçalardan biridir. Elektrigin engelsiz bir şekilde topraktan alete geri dönmesini saglar. Bulundugu yerin
ıslak olması çok önemlidir. Çünkü kuru toprak elektriği iletmez. Nemli zemine ulaşmak için gerektiğinde daha uzun topraklama çubuğu kullanılmalıdır.
5. Plastik direk: Gerektiği yerlerde kullanılır. Ağaç direkler yağmurlu havalarda elektriği toprağa ilettiği için izolatör kullanmak şarttır. Plastik direklerde buna gerek yoktur.
 
ELEKTRİKLİ ÇIT SİSTEMİ ÇALIŞMA SEMASI
Hayvanlar elektrikli çite dokunduklarında canlarını acıtacak  elektrik şoku hissederler. Hissettikleri yüksek voltaj, canlılar için tehlikeli değildir. Amacı sadece hayvanların geriye doğru gitmesini sağlamaktır. 

ELEKTRIKLI ÇIT HATTININ TESISATI
Elektrikli çit hattının sayısı ve onların yükseklikleri, çevirmek istediğiniz hayvan tipine bağlıdır. Çizilen Şemalar çeşitli hayvanlar için nasıl elektrikli çit tesisatı kurutulabileceğini göstermektedir. Iyi çalışan bir elektrikli çit sistemi için temel koşul; kullanılan malzeme ile ilgili Elektrizatöre, Izolatörlere, Tellere ve Toprak
hattına bağlıdır. Elektrikli çit kullanımında mutlaka dikkat edilmesi gereken en önemli konu; hattın bitkilere, yüksek otlara, çalılar ve ağaçlara temas etmemesini sağlamaktır.
Temas etmesi durumunda, dikkate değer miktarda yaygın bir sızıntı olur. Bu da iyi çalışan elektrik itici gücünü önemli miktarda azalmasına neden olur.
 
YILDIRIMSAVAR’I TAKMA METODU
Yıldırımsavar hatta düşebilecek olan yıldırıma karşı elektrizatörü ve bataryayı korur. Her elektrikli çit sisteminde kendine ait bir yıldırımsavar olması gerekir.

 

Diğer Özellikler
Stok KoduE109-49503
MarkaAko
Stok DurumuGeçici olarak temin edilememektedir.Bilgi için bizi arayın

Kovucudeposu.com içinde yer alan metinler, fotoğraflar, veritabanı ve diğer içeriklerin telif hakları İpon Tekstil Dış Tic.Ltd.Şti firmasına aittir. 
Hiç bir şekilde basılı, elektronik ve ticari bir ortamda kullanılamaz çoğaltılamaz. 
Fikir ve sanat eserleri kanunu ve Türk ceza kanunu uyarınca koruma altındadır.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.