AKO X2000 Duo Elektrikli Çit Makinesi

AKO X2000 Duo Elektrikli Çit Makinesi
AKO X2000 Duo Elektrikli Çit Makinesi
AKO X2000 Duo Elektrikli Çit Makinesi
AKO X2000 Duo Elektrikli Çit Makinesi
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Fiyat:
1.706,70 TL
Havale / EFT:
1.621,37 TL
1706.70 www.kovucudeposu.com
162,08 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
2
Ako X2000 Duo Elektrikli Çit Makinesi Özellikleri
 

Cihaz ile beraber paslanmaz çelik olan Akü bağlantısı için gerekli olan parçalar, ve 230V AC adaptörü birlikte verilir. Cihazınızın güneş ve yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmemesi için korunaklı bir şekilde muhafaza etmeniz tavsiye edilir Özellikle 220v şehir şebekesi kullanıldığında prizin korunaklı ve kuru bir ortamda olduğundan emin olunuz.

 

 
 
Elektrikli Çit Sisteminde Gerekli Malzemeler
1. Elektrizatör: Sisteme devamlı elektrik impulsleri gönderir. İtici gücü çok önemlidir. İtici gücün yüksekliğine göre etki alanı da artar. Etki alanının artması veya eksilmemesi için ikinci bir etkende zemindeki otlardır. Zemindeki otlar veya yakındaki ağaç dalları ne kadar tellere yaklaşırsa tellerdeki elektriğin etkisi o kadar azalır. Bu nedenle otlar ve dallara da dikkat etmek gerekir.
2. Iletken Madde ( Çit teli, çit bandı veya teli ): Iletken maddenin gücüne göre sisteme etkisi de artar. Çit tellerinin içindeki iletken tellerde
bu nedenle çok önemlidir.
3. Isolatör: Elektrigi topraga gitmemesini ve etkinliginin devamını saglar.
4. Topraklama Çubugu: En önemli parçalardan biridir. Elektrigin engelsiz bir şekilde topraktan alete geri dönmesini saglar. Bulundugu yerin
ıslak olması çok önemlidir. Çünkü kuru toprak elektriği iletmez. Nemli zemine ulaşmak için gerektiğinde daha uzun topraklama çubuğu kullanılmalıdır.
5. Plastik direk: Gerektiği yerlerde kullanılır. Ağaç direkler yağmurlu havalarda elektriği toprağa ilettiği için izolatör kullanmak şarttır. Plastik direklerde buna gerek yoktur.
 
ELEKTRİKLİ ÇIT SİSTEMİ ÇALIŞMA SEMASI
Hayvanlar elektrikli çite dokunduklarında canlarını acıtacak  elektrik şoku hissederler. Hissettikleri yüksek voltaj, canlılar için tehlikeli değildir. Amacı sadece hayvanların geriye doğru gitmesini sağlamaktır. 

ELEKTRIKLI ÇIT HATTININ TESISATI
Elektrikli çit hattının sayısı ve onların yükseklikleri, çevirmek istediğiniz hayvan tipine bağlıdır. Çizilen Şemalar çeşitli hayvanlar için nasıl elektrikli çit tesisatı kurutulabileceğini göstermektedir. Iyi çalışan bir elektrikli çit sistemi için temel koşul; kullanılan malzeme ile ilgili Elektrizatöre, Izolatörlere, Tellere ve Toprak
hattına bağlıdır. Elektrikli çit kullanımında mutlaka dikkat edilmesi gereken en önemli konu; hattın bitkilere, yüksek otlara, çalılar ve ağaçlara temas etmemesini sağlamaktır.
Temas etmesi durumunda, dikkate değer miktarda yaygın bir sızıntı olur. Bu da iyi çalışan elektrik itici gücünü önemli miktarda azalmasına neden olur.
 
YILDIRIMSAVARI TAKMA METODU
Yıldırımsavar hatta düşebilecek olan yıldırıma karşı elektrizatörü ve bataryayı korur. Her elektrikli çit sisteminde kendine ait bir yıldırımsavar olması gerekir.

Ako Duo X 2000 Teknik Özellikler
 • Giriş: 1,7 Juole
 • Çıkış: 1,2 Juole
 • Max. Güç: 10.000 V
 • Maksimum kapasite (bitki örtüsüz) 30km
 • Kısa bitki örtüsü ile : 8km
 • 5-20cm bitki örtüsü ile:2,5km
 • 25-50cm bitki örtüsü ile: 1km
 • 50 mt lik 25 adet kümes filesi ile kullanıma müsaittir.
 • Tüketilen enerji : 67-138 mA
 • Besleme: Sadece 220/230 volt ile çalışır.
 • • Mikroişlemci kontrollü yeni Teknoloji
 • • Enerji Tassaruf modu sayesinde düşük güç tüketimi


Paket içeriği:
1 adet Ako Nİ 10.000 şoklama cihazı
1 adet Ako akım ölçer

Üretim Yeri:
Made in Germany ( Almanya)Diğer Ako marka elektrikli çit makinelerimiz:
Diğer Özellikler
Stok KoduE109-47930
MarkaAko
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)3

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

Kovucudeposu.com içinde yer alan metinler, fotoğraflar, veritabanı ve diğer içeriklerin telif hakları İpon Tekstil Dış Tic.Ltd.Şti firmasına aittir. 
Hiç bir şekilde basılı, elektronik ve ticari bir ortamda kullanılamaz çoğaltılamaz. 
Fikir ve sanat eserleri kanunu ve Türk ceza kanunu uyarınca koruma altındadır.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.