Draker 10.2 Genel Haşere Böcek İlacı 50ml

Draker 10.2 Genel Haşere Böcek İlacı 50ml
Draker 10.2 Genel Haşere Böcek İlacı 50ml
Görsel 1
Görsel 2
Fiyat:
22,90 TL
Havale / EFT:
21,76 TL
5.0 1
22.90 www.kovucudeposu.com
2,17 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

DRAKER GENEL HAŞERE İLACI KONSANTRE 

 

DRAKER 10.2 (50 ml)

 

 

 
 

 

 
KOMPOZİSYONU:
Cypermethrin                                        10,00 g
Tetrametrin                                              2,00 g
Piperonil butoksit                                  10,00 g
İhtiyaç kadar su ve diğer maddeler  100,00 g
 
KULLANILDIĞI YERLER
 
Ev, depo, otel, okul, hastane, kamu binaları, gıda sanayi, kamu taşımacılığı, ahır, çiftlik, bahçe, restaurant, fırın vb.
 
UYGULAMA
 
Parazitler : Tüm uçan haşereler 
Doz          : 5 Litre su için 50-75 ml
Popülasyon yoğunluğuna göre 5 Litre su ile seyreltilmiş ilaç ile ,100-150 m2 yüzey alanda ilaçlama yapılır.
Etki süresi 3 Ay 
 
Açık alanlarda 50 micronda daha büyük damlacık ile 14-21 gün kalıcı etkilidir (yağmur hava dışında) 10 Litre su ile 300 ilaç 5000 m2 de etkili olur .

 

ÇİFT ETKİLİ GÜÇ  

Hem serbest hem de mikrokapsüllenmiş durum için formüle edilmiş, son derece yenilikçi bir böcek ilacı olan Draker®, aşağıdaki üstün etkilerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Kene,Karınca,Pire,Hamamböceği,Sivrisinek,Karasinek ve Tatarcık mücadelesinde
   T.C. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlıdır..
  Haşereye ani düşürücü ve öldürme etkisi.
  Haşereyi uzaklaştırmadan, ortamda uzun süreli kontrol etkisi.
  Kapalı alanlarda 90 gün, Açık alanlarda 21 gün ETKİLİDİR.

 

KOKUSUZ VE LEKESİZDİR


  Biyosidal Yönetmeliğine göre ithal edilmiş Orijinal üründür.

Draker®

-İlaç uygulama sıklığını düşürür.

-Tahriş edici ve aşındırıcı etki oluşturmaz.

-Kokusuzdur, yüzeylerde Leke yapmaz.

-Su ile kolayca karışabilir.

-Püskürtücüleri tıkamaz.

 

Draker®, aşağıdaki etken maddeleri içermektedir.

-Tetramethrin - Ani düşürücü (Knock- Down) etkisine sahip pirethroid

-Cypermethrin - Geniş spektrumlu güçlü öldürme etkisine sahip pirethroid

-PBO (Piperonyl Butoxide) - Sinerjist etken madde.

 

UZUN SÜRELİ ETKİ

 

Ortamda uzun süre kalarak etki gösteren normal böcek ilaçları, işlem gören alandaki böcekleri öldürmek için gerekli asgari miktarda etken madde salmalıdır. Şartlara göre, en az bir hafta ve mümkünse daha uzun süreyle etki göstermelidir. Cypermethrin gibi pirethroidler, normal koşullarda ışık, sıcaklık ve nem nedeniyle bir kaç günde veya bir haftada etkinligini yitirmektedir. Draker® ürününde ise Cypermetrin mikrokapsüller içine alınmakta ve böylece maddenin etkinlik süresi uzatılmakta, etken maddelerin salımı kontrol altında tutulmaktadır. Bunun yanında, mikrokapsülleme islemi ile böcekleri ilaçtan uzaklaştırma etkisi de azaltılmakta veya tamamen ortadan kaldırılmakta, böylece hedef böceklerle ( Kene,Pire, Hamamböceği,Karınca vb.) ilacın temas olasılığı yükseltilmektedir. Kapalı alanda minimum 90 gün kalıcı etkilidir. Draker® diger ilaçlarda olmayan, AÇIK ALANLARDA 21 gün minimum etkisini (Yağmur Dışında) sürdürür. 50 micron çapından büyük damlacık oluşturacak şekilde motorlu sırt atomizörü, Blower makineleri veya sırt pompaları ile 10 litre su için 300 ml Draker® 5.000 m2 alanda uygulanır.

MİKROKAPSÜLLER

 

PBO’nun bir kısmının ve Cypermetrinin içine konulan mikrokapsüller, bu maddelerin etrafında ince gözenekli bir polimer tabakası oluşturarak şu etkileri sağlamaktadır:
1. Mikrokapsüllerin içerisinde bulunan Cypermetrin, bozulmaya karşı korunmaktadır.
2. Mikrokapsüllerde bulunan yarı geçirgen zar, ürün su içerisine saklandığı sürece, etken maddelerin salımını engellemektedir. Draker mikrokapsülleri, ortama püskürtüldükten sonra etkin hale gelmektedir.Püskürtme sonrasında, mikrokapsülleri çevreleyen su buharlaşmakta ve etken madde yavaşça dısarı çıkmaya başlamaktadır.
3. Etken madde tamamen salındığında, mikrokapsüller boşalmakta ve sönmektedir.

HER TÜRLÜ YÜZEY ÜZERİNDE UZUN SÜRELİ KALICI ETKİ 

-Emülsiyon şeklindeki normal böcek ilaçlarının etkinliği ve kalıcılığı, uygulamanın yapıldığı yüzey tipine bağlı olarak ciddi ölçüde azalabilmektedir. Gözenekli ve emici yüzeyler, etki yaratan etken madde miktarını önemli oranda azaltmaktadır. Draker® ise, mikrokapsüllerin yüzey tarafından emilememesi nedeniyle, yüzey yapısından daha az etkilenmektedir.

-Mikrokapsüller, etken maddeleri ısıktan, nemden ve yüksek sıcaklıktan koruyarak, açık alanlar ve sıcak, nemli ortamlar, yağlı yüzeyler gibi en güç koşullarda bile ürünün etkinlik

-Düzeyini yükseltmektedir.

-Test sonuçlar, gözenekli yüzeylerde bile, uygulamadan 2 ay sonra Draker®’ın etkinliğini sürdürebildiğini ortaya koymaktadır.

 

KOKUSUZDUR ,İZ/LEKE BIRAKMAZ VE AŞINDIRMAZ 

 
Draker®, suda çözünen bir ürün olup, herhangi bir çözücü içermemektedir.
Kokusuzdur, iz/leke bırakmaz ve uygulandığı yüzeyleri aşındırmaz.

ETKİ;

-Draker®’ın yapısında bulunan serbest etken maddeler, solunum ve temas yoluyla, uygulamanın hemen ardından etki göstermektedir. Uygulamanın bir kaç dakika ardından zehirlenme belirtileri sergileyen böcekler (Kene,pire,hamamböceği,sinekler vb), koordinasyon yeteneklerini kaybetmekte, uçamamakta veya yürüyememektedir.

-Böcekler (Kene,pire,sinekler, hamamböceği vb.), korundukları alanlardan çıkma ve uygulama bölgesinde kaçma eğilimi göstermektedir. (Flushout Etki)

-Cypermetrin mikrokapsülleri ise böcekleri uzaklaştırıcı etki sergilememektedir. Ortamdan kaçmayarak, uygulama yapılan yüzeyin üzerinden geçen böceklerin ayaklarına, gövdesine ve antenlerine mikrokapsüller yapışmaktadır. Ardında, etken madde, kütikül vasıtayla yavaşça emilmektedir.

-Mikrokapsülleri alan böcekler (Kene,Pire,hamamböceği,Sinekler vb.) yuvalarına veya saklanma alanlarına döndügünde, mikrokapsüller temas yoluyla başka böceklere de bulaşmakta ve böylece uygulama bölgesine girmeyen böcekler de etkilenmektedir. (Domino Etkisi)

-En küçük mikrokapsüller, tozla ve ortamdaki diğer maddelerle karışmakta ve böcekler tarafından yenerek, onların ölümüne neden olmaktadır.

 

YÜRÜYEN HAŞERELER

-Karıncalar, Kınkanatlılar: Draker, doğrudan etki göstermesinin yanı sıra, mikrokapsüllerin böcekler tarafından yuvalara ve saklanma alanlarına taşınması sonucunda, dolaylı etki de sergilemektedir.

-Pireler, Keneler ve Tahtakuruları: İstilacı böceklerin dolaşabileceği evler, köpek kulübeleri, ahırlar, bahçeler ve diger alanlarda uygulanabilmektedir.

-Örümcekler: İşlem gören alanlarda uzun süre örümcek ağlarına rastlanmayacaktır.

-Gümüş Böceği, Toz Akarları ve Diğer Haşereler: Bu böcekler, mikrokapsüllerle karışmış tozu ve organik içerikli diğer maddeleri yiyerek, beslenme yoluyla etkilenmektedir.

 

UÇAN HAŞERELER

-Sivrisinekler,Keneler : Fitotoksik içeriğe sahip olmayan Draker, sivrisineklerin,Kenelerin barındığı çimenlik alanların, normal korunma alanlarının, konma yüzeylerinin işleme tabi tutulmasında son derece etkilidir.

-Sinekler: Konma yüzeylerinin isleme tabi tutulması için uygun bir üründür.

-Yaban Arıları, yuvaların işleme tabi tutulması için mükemmel bir üründür.

-Yiyeceklere Gelen Böcekler: Depolardaki konma ve saklanma alanlarının işleme tabi tutulması için uygun bir üründür


Paket İçeriği:
1 adet Draker 50ml
Diğer Özellikler
Stok KoduK115-737
MarkaEntokim Draker
Stok DurumuVar
Entokim

Kovucudeposu.com içinde yer alan metinler, fotoğraflar, veritabanı ve diğer içeriklerin telif hakları İpon Tekstil Dış Tic.Ltd.Şti firmasına aittir. 
Hiç bir şekilde basılı, elektronik ve ticari bir ortamda kullanılamaz çoğaltılamaz. 
Fikir ve sanat eserleri kanunu ve Türk ceza kanunu uyarınca koruma altındadır.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.