Elektrikli Çit Profil Kazık İçin Halka İzolatör (Metrik)

Fiyat:
2,00 TL
Havale / EFT:
1,90 TL
0,19 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

Elektrikli Çit Profil Kazık İçin Halka İzolatör


Elektrikli çit sisteminde caydırıcılık çit tellerine verilen yüksek voltaj darbeleri ile sağlanır. Yüksek voltaj, zor  koşullarda (pas, düşük yalıtım) dahi elektrik akımının yol bulmasına imkan tanır. Yani çit sitemi ile kontrol edilen canlının tüylü olması çit tellerindeki elektrik enerjisinden etkilenmesinin önüne geçemez. Ancak, çabuk yol bulan yüksek voltajlı elektrik darbelerinin çit tellerinde taşınması özel aparatlar gerektirir. Özel aparatlar çit tellerindeki elektriğin topraktan izole edilmesinde kullanılan izolatörlerdir. Genel olarak plastik hammadeden yapılmış izolatörler güneş ışınlarına(UV) uzun süre dayanması için özel katkı maddeleri içerir. Öte yandan izolatörlerin girintili çıkıntılı tasarımları yağmurlu ve nemli havalarda da elektrik kaçaklarını önler.
 
 

 
İzolatörlerin çit direklerine kolayca monte edilebilmesi için yalıtkan plastik kısmına gömülü vida ve çivi gibi parçalar bulunmaktadır.
İzolatörler kullanım yerine ve amacına göre bir çok farklı tasarıma sahiptirler. İzalatörlerin tasarımlarındaki bu çeşitlilik elektrikli çit sistemlerinin daha pratik ve hızlı kurulabilmesi olanak sağlamaktadır.


Elektrikli Çit Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?
Elektrikli çit sistemleri şehir dışında yabani hayvanların, şehir içinde ise bazı istenmeyen evcil veya evcil olmayan hayvanların rahatsız etmesini engellemektedir. Elektirkli çit sistemleri domuz kovucu, ayı kovucu, tilki kovucu, geyik kovucu gibi yabani hayvanları uzak tutmasının yanı sıra besicilik yapan büyükbaş, küçükbaş çitlikler ve at çiftliklerinde alan belirlmek için kullanılmaktadır. Ayrıca kümes hayvanlar olan tavuk, ördek, kaz ile beraber tavşan gibi evcil hayvanların belirli alanlar içerisinde kalmasını sağlar.
Not: Elektrikli çit sistemleri ingilizce de "electric fense" anlamına gelmektdir. Bir marka değildir.
Diğer Özellikler
Stok Kodu32-030-06000
MarkaCorral
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)2

Kovucudeposu.com içinde yer alan metinler, fotoğraflar, veritabanı ve diğer içeriklerin telif hakları İpon Tekstil Dış Tic.Ltd.Şti firmasına aittir. 
Hiç bir şekilde basılı, elektronik ve ticari bir ortamda kullanılamaz çoğaltılamaz. 
Fikir ve sanat eserleri kanunu ve Türk ceza kanunu uyarınca koruma altındadır.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.